Zabiegi medycyny estetycznej każdego roku stają się coraz bardziej popularne. Z rozwiązania takiego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a wszystko dlatego, ponieważ dzięki takim zabiegom mamy możliwość poprawy swojego wyglądu w sposób bezpieczny oraz niezwykle komfortowy.
Do jednych z takich zabiegów można z całą pewnością zaliczyć karboksyterapię. Zabieg karboksyterapii charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest to terapia, podczas której wykorzystuje się dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla zostaje wstrzyknięty pod skórę w niewielkich dawkach.
Powoduje to, że nasza skóra staje się odżywiona, pełna blasku, jak również odmłodzona. W chwili obecnej urządzenia do karboksyterapii Medika są wyłącznie najwyższej jakości, dlatego nie przyczyniają się one do powstawania jakichkolwiek skutków ubocznych.
Zarówno, jeżeli chodzi o naszą skórę, jak również o nasz organizm. Trzeba także dodać, że w niektórych przypadkach po przeprowadzeniu zabiegu karbosyterapii może pojawić się delikatny obrzęk na naszej skórze. Aczkolwiek nie powinniśmy się tym martwić, ponieważ obrzęk taki znika na drugi dzień. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, jak również powoduje, że komórki naszego ciała uzyskują odpowiednie dotlenienie.
Jak długo utrzymują się efekty oraz ile serii zabiegów wykonać?
Otóż, jeżeli chodzi o to, jak długo utrzymują się efekty takiego zabiegu to trzeba powiedzieć, że nawet przez okres dziewięciu miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli chcemy uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty to potrzebne będzie przeprowadzenie około trzech serii zabiegu. Należy również zaznaczyć, że odstępy między poszczególnymi seriami powinny być większe niż dwa tygodnie.
Czy karboksyterapia jest bolesna?
Podczas przeprowadzania zabiegu karboksyterapii zostaje zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa około trzydzieści minut. W trakcie trwania zabiegu każdy z pacjentów ma więc możliwość, aby się w odpowiedni sposób zrelaksować.
Warto także dodać, że zabieg ten nie jest przeznaczony wyłącznie dla jednego obszaru naszego ciała. Można go wykonywać na różnych partiach, aczkolwiek najczęściej przeprowadza się go w okolicach twarzy, szyi, jak również dekoltu. Dodatkowo należy dodać, że aplikowanie dwutlenku węgla pod naszą skórę odbywa się przy zastosowaniu bardzo niewielkiej igły.
Przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii
Przeciwwskazaniami odnośnie przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii są takie kwestie jak: okres trwania ciąży, czas karmienia piersią, borykanie się z infekcją wirusową skóry, borykanie się z infekcją grzybiczą skóry, borykanie się z infekcją bakteryjną skóry, stosowanie niektórych leków, stany zapalne skóry, występowanie choroby nowotworowej, ale także zbyt wysokie nadciśnienie tętnicze.
Komu w szczególności jest polecany taki zabieg?
Zabieg ten jest polecany w szczególności osobom, które borykają się z takimi problemami jak: występowanie blizn trądzikowych, występowanie zmarszczek, borykanie się z problemem łuszczycy skóry, ale również borykanie się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wiotką skórą.
Podsumowanie
Karboksyterapia cieszy się dużym zainteresowaniem. Z rozwiązania takiego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a wszystko dlatego, ponieważ dzięki takim zabiegom mamy możliwość poprawy swojego wyglądu w sposób bezpieczny oraz niezwykle komfortowy.
Dwutlenek węgla zostaje wstrzyknięty pod skórę w niewielkich dawkach. Powoduje to, że nasza skóra staje się odżywiona, pełna blasku, jak również odmłodzona. W chwili obecnej urządzenia do takiego zabiegu są wyłącznie najwyższej jakości, dlatego nie przyczyniają się one do powstawania jakichkolwiek skutków ubocznych.
Zarówno, jeżeli chodzi o naszą skórę, jak również o nasz organizm. Przeciwwskazaniami odnośnie przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii są takie kwestie jak: okres trwania ciąży, czas karmienia piersią, borykanie się z infekcją wirusową skóry, borykanie się z infekcją grzybiczą skóry, borykanie się z infekcją bakteryjną skóry, stosowanie niektórych leków, stany zapalne skóry, a także występowanie choroby nowotworowej.
Zabieg trwa około trzydzieści minut. W trakcie trwania zabiegu każdy z pacjentów ma więc możliwość, aby się w odpowiedni sposób zrelaksować. Warto także dodać, że zabieg ten nie jest przeznaczony wyłącznie dla jednego obszaru naszego ciała. Można go wykonywać na różnych partiach, aczkolwiek najczęściej przeprowadza się go w okolicach twarzy, szyi, jak również dekoltu.