Rollery do twarzy to doskonałe narzędzie do masażu i sposób na zbudowanie atmosfery SPA wokół codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Ich popularność urosła w ostatnich latach znacząco, głównie za sprawą popularności naturalnych kosmetyków i koreańskiej wielostopniowej pielęgnacji twarzy. Obok pozytywnych recenzji często pojawia się jednak pytanie: roller do twarzy – czy warto w niego zainwestować? Czy nie jest to tylko ładnie wyglądający na zdjęciach gadżet, na którego stosowanie nikt nie ma czasu? Czy efekty jego działania są faktycznie widoczne?
Roller do twarzy – czy warto?
Rollery do twarzy poprawiają elastyczność i ukrwienie skóry, działają liftingująco i łagodzą podrażnienia. A to tylko niektóre z zalet ich stosowania. Właściwości jadeitu i kwarcu są znane od wieków i wykorzystywane między innymi przez Koreanki, które mogą pochwalić się naprawdę piękną i zadbaną skórą.
Roller do twarzy – czy warto postawić na masaż w domu?

Kolorowe rollery do twarzy wykonane z eleganckiego, szlifowanego jadeitu, kwarcu i innych cennych kamieni cieszą się popularnością zarówno za sprawą swojego działania, jak i samego wyglądu. Ten ostatni nie jest bez znaczenia, bo dużą rolę w budowaniu atmosfery relaksu podczas zabiegów pielęgnacyjnych odgrywa właśnie stworzenie wizualnie odprężającej przestrzeni. Sama estetyka wykonania nie jest tu jednak najważniejsza – roller do twarzy warto kupić ze względu na właściwości kamienia, z jakiego został wykonany.
Rollery do twarzy wykonywane są w 100% z naturalnych kamieni górskich, takich jak różowy kwarc czy zielony jadeit. Kamienie te, utrzymując naturalnie niską temperaturę powodują, że delikatny masaż nie tylko pobudzi układ limfatyczny i poprawi ukrwienie skóry, ale też zredukuje widoczną opuchliznę, podrażnienia czy rozszerzone pory. Kamienne rollery do twarzy nie zdziałają cudów, ale ich stosowanie z pewnością przyniesie dla skóry twarzy wiele widocznych korzyści.
Jak działa roller do twarzy?
Zbudowany najczęściej z dwóch rozmiarów kamienia roller do twarzy pozwala na wykonanie delikatnego masażu zarówno w obrębie konturu (większy roller) jak i pod oczami czy wokół ust (mniejsza rolka). Jego działanie jest niezwykle proste – wykorzystujący delikatną siłę nacisku i naturalne właściwości schłodzonego kamienia roller do twarzy umożliwia masaż różnych partii twarzy, zupełnie jak podczas profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Masaż z rollerem pozwala odtworzyć relaksującą wizytę w SPA we własnym domu. Wystarczy jedynie stosować się do wskazówek, prowadząc rolkę zawsze od środka twarzy na zewnątrz i lekko ku górze. Działanie takie pomoże odblokować naczynia limfatyczne, których blokady powodują widoczną opuchliznę i pobudzi mikrokrążenie, poprawiając widocznie koloryt skóry.
Zalety rollerów do twarzy:
- Poprawa elastyczności i ukrwienia skóry twarzy
- Redukcja cieni pod oczami i widocznych obrzęków
- Łagodzenie podrażnień
- Po dłuższym czasie stosowania zauważalny efekt liftingujący
- Pełna relaksacja – skuteczna pielęgnacja powinna być zawsze odprężająca
Producenci rollerów do masażu wymieniają powyższe zalety często w formie chwytu marketingowego i choć wiele z nich znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości, jedno należy dodać tu na pewno – pozytywne działanie rollerów do twarzy można zauważyć tylko wtedy, gdy stosujemy je bardzo regularnie i przez dłuższy czas.
Rodzaje rollerów do twarzy – jak wybrać właściwy?
Różowe rollery kwarcowe, zielone rollery jadeitowe, a może bardziej specjalistyczny roller do twarzy z wypustkami i maleńkimi igiełkami? Na rynku pojawia się wiele opcji i choć wszystkie z pozoru bazowane są na tej samej konstrukcji, rollerów do twarzy nie należy traktować jako jednego produktu w różnych wariantach kolorystycznych – zależnie od zastosowanej główki i materiału, ich właściwości będą nieco inne.
Dermaroller, czyli roller z wypustkami w postaci małych igiełek to najbardziej specjalistyczny z przyrządów na naszej liście – jego stosowanie warto oddać w ręce doświadczonej kosmetyczki. Niewielka rolka została tu pokryta całą masą maleńkich igiełek (0,5 do 2 mm) nakłuwających pierwsze warstwy skóry i ułatwiających lepsze dostarczanie aktywnych kosmetyków do jej głębszych partii. Dermaroller pozwala redukować zmiany skórne takie jak przebarwienia, zmarszczki czy blizny. Bez doświadczenia i wcześniejszej wizyty na kilku profesjonalnych zabiegach nie warto jednak bawić się nim samodzielnie.
Roller jadeitowy i roller kwarcowy to dwa warianty przyrządów do masażu twarzy wykonanych z naturalnych kamieni stosowanych do pielęgnacji skóry od wieków. Sam jadeit nazywany jest w krajach Dalekiego Wschodu „kamieniem młodości”, a kwarc „kamieniem miłości”. Ich właściwości to między innymi działanie przeciwzmarszczkowe, rewitalizacja i pobudzanie naturalnych procesów odnowy skóry. Masażery tego typu są idealne do domowego zastosowania i zdecydowanie warto włączyć je do swojej codziennej pielęgnacji. Czy roller kwarcowy i jadeitowy czymś się jednak od siebie różnią?
Roller do twarzy: jadeit czy kwarc?
Zarówno jadeit jak i kwarc są kamieniami znanymi z naturalnej zdolności do utrzymywania niskiej temperatury. Oznacza to, że nawet roller trzymany na łazienkowej półce będzie w trakcie masażu przyjemnie chłodził twarz, redukując widoczną opuchliznę i rozszerzone naczynka. Różowy kwarc utrzymuje jednak chłód nieco lepiej, niż jadeit, przez co efekty stosowania rollera kwarcowego mogą być widoczne szybciej.
Jadeitowy i kwarcowy masażer do twarzy poprawią ukrwienie skóry i ożywią wygląd ziemistej cery. Wartą uwagi wskazówką jest trzymanie rollera w lodówce – schłodzony kamień wykorzystany do masażu skóry wokół oczu szybko poradzi sobie z redukcją sińców i worków pod oczami, a jednocześnie przyniesie ogromne ukojenie dla zmęczonych oczu. Masaż całej twarzy z wykorzystaniem schłodzonego rollera jadeitowego lub kwarcowego może mieć też działanie liftingujące, choć oczywiście ogromną rolę odegra tu wspominana już wcześniej systematyczność stosowania. Roller kwarcowy dodatkowo wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające.
Roller do twarzy z wypustkami
Na rynku rollery kwarcowe i jadeitowe pojawiają się przede wszystkim w formie gładkich kamieni, których powierzchnia ułatwia rozprowadzanie po skórze niewielkich ilości kosmetyku i utrzymanie masażera w dobrej kondycji przez długi czas. Coraz częściej można spotkać się jednak także z rollerami do twarzy z wypustkami, zarówno w formie tradycyjnych dermarollerów z maleńkimi igiełkami, jak i rollerów kamiennych o nieregularnej powierzchni. Zaletą tych ostatnich jest nieco większa siła nacisku podczas masażu, imitująca ruchy uciskowe wykonywane podczas tradycyjnego masażu twarzy.
Rozmawiając o rollerach do twarzy z wypustkami warto skupić się na zyskujących popularność dermarollerach, wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych i od jakiegoś czasu dostępnych także w sprzedaży do domowego użytku. Dermarollery to rolki pokryte drobnymi igiełkami, które nakłuwają powierzchnię skóry ułatwiając wprowadzanie do niej odpowiednich kosmetyków. Ich stosowanie wymaga więc znacznie większej ostrożności niż tradycyjne rollery kamienne.
Jeśli planujecie zakupić swój roller do twarzy to zapraszam do sklepu SkinAdvisor, gdzie na kod SKIN10W dostaniecie aż 10% zniżki!
Jak używać rollerów kamiennych i z wypustkami?
Jeśli korzystałaś już wcześniej z podobnego masażu u kosmetyczki, wiesz na czym polega masaż z igłami i nie boisz się wykonać go samodzielnie, dermaroller może być wartościowym dodatkiem w pielęgnacji skóry. W przeciwieństwie do rollerów do twarzy z jadeitu czy kwarcu, derma roller nie może być używany codziennie – zwykle odstęp pomiędzy zabiegami to minimum 4 tygodnie. Przygotowując się do masażu pamiętaj, by wykonać dokładny demakijaż oczu i twarzy (polecam do tego tą rękawicę do demakijażu), delikatny peeling skóry oraz zdezynfekować sam dermaroller przed i po użyciu. Po masażu należy użyć kosmetyków aktywnych, np. ampułek witaminowych czy kwasu hialuronowego i pamiętać, że zaczerwienienie skóry, delikatne mikrouszkodzenia czy nawet krwawienie są tu dość naturalne.
Korzystanie z rollerów jadeitowych czy kwarcowych to przy dermarollerach przysłowiowa bułka z masłem. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy z resztek makijażu sięgnij po ulubione serum z odżywczymi witaminami i kwasem hialuronowym, rozprowadź niewielką ilość produktu na skórze, a następnie wykonuj delikatny i relaksujący masaż schłodzonym rollerem tak długo, jak masz na to ochotę. Dobrym pomysłem jest zakończenie masażu w wygodnym fotelu czy podczas kąpieli – wieczorny relaks warto doceniać nawet wtedy, gdy trwa krótko.
Efekty stosowania rollera do twarzy – dlaczego warto go używać?
Kilka lat temu, gdy rollery do twarzy po raz pierwszy pojawiły się na listach must-have w kategorii pielęgnacji długo zastanawiałam się nad tym, czy kupić taki gadżet dla siebie. Wśród zalet, dla których warto używać rollera widziałam wiele prawdy, ale doświadczenie w pracy w marketingu podpowiadało mi też, że wiele z powielanych stwierdzeń to jedynie zabiegi zwiększające sprzedaż. Dzisiaj wiem, że roller faktycznie warto stosować, nawet jeśli jego działanie będzie bardzo powierzchowne i krótkotrwałe.
Poczucie zmęczenia o poranku przed wyjściem do pracy i konieczność przygotowania się do wyjścia ze świadomością ogromnych worków pod oczami potrafi popsuć nastrój, ale że nie potrafię wyjść z łazienki bez szybkiego oczyszczenia skóry i nałożenia kremu nawilżającego, do krótkiej porannej pielęgnacji dołożyłam chłodny roller jadeitowy. Efekt? Dotyk chłodnego kamienia pobudza szybciej, niż kawa, a sama możliwość zrelaksowania się już o poranku wprawia w dobry nastrój. Na długotrwałe efekty muszę jeszcze poczekać, ale póki co cieszę się dawką wewnętrznego spokoju, jaki przynosi mi poświęcona codziennie chwila na masaż. Każdy powinien wypróbować takiego rozwiązania.
Opinie klientów – co o rollerach mówią użytkownicy?
Przeglądając opinie pod ofertami rollerów do twarzy na Ceneo czy stronach producentów znalazłam wiele pozytywnych reakcji i często nawet zaskoczenia, że kawałek kamienia może zmienić tak wiele w codziennej pielęgnacji nie tylko wśród pań, ale i panów. Efekty działania chłodnego jadeitu czy kwarcu potwierdzają nie tylko blogerzy i prasa branżowa (którzy mogą chwalić produkt w ramach reklamy), ale i osoby które zdecydowały się na zakup i dziś nie wyobrażają sobie dnia bez szybkiego masażu twarzy. Wśród pozytywnych opinii pojawia się też oczywiście kilka negatywnych, ale wśród tych widać przede wszystkim jedną prawidłowość – osoby niezadowolone najczęściej zapominały o najważniejszym składniku – systematyczności. Co mówią zadowoleni? Chwalą rollery jadeitowe za szybką ulgę dla zmęczonej skóry i widoczną poprawę jej kondycji, kolorytu i elastyczności.
Podsumowanie
Kupując roller do twarzy liczyłam się z tym, że po pierwszym zachwycie może trafić na półkę jako elegancka, ale nie często używana ozdoba i gadżet do zdjęć na Instagram. Tak się jednak nie stało, a chłodny roller towarzyszy mi w minimalistycznej, ale bardzo relaksującej pielęgnacji skóry twarzy zarówno rano, jak i wieczorem. Przez długi czas walczyłam z bliznami po trądziku i bardzo wrażliwą na zimno skórą. Nie wiem, jak dużą rolę odegrał w jej leczeniu roller jadeitowy, ale za poprawę cery chwali mnie każdy. Jeśli więc miałabym z własnego doświadczenia podpowiedzieć, czy warto inwestować w rollery do twarzy, moje reakcje są w stu procentach pozytywne.
1 Komentarz
Uwielbiam rollery, ja akurat dostałam rok temu jadeitowy z wypustkami i uzywalam z olejami. Ale jakoś oleje mnie wysuszyły i musiałam dać skórze odpocząć. Teraz właśnie, żeby zregenerować naskórek mam płaski + używam musu hialuronowego tzn. dokładniej Cream Mousse Hyaluron. I dopiero teraz wyprowadzam moja twarz na prostą, potrzebowałam mega nawilzenia i dobrego „wklepania” produktu, żeby uratować to co zmasakrowałam olejami.